- 07 May 2022 - 16:42 G: 07 May 2022 - 16:46

Şehrimizden Anneler Günü Mesajları

Elleri öpülesi Annelerimizin günü kutlu olsun

mask

Annelerimiz baş tacımız

 

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Anneler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimiz için en büyük armağandır. Annelerin istediği tek şey hatırlanmak, çocuklarını sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda değil, her an yanlarında görmektir. Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta, vatanı için canını feda eden kahraman evlatlarımızın bizlere birer emaneti olan şehit anneleri olmak üzere, gazi anneleri ve tüm annelerin gününü kutlar, hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sağlık ve mutluluklar dilerim" dedi.

 

 

Elleri öpülesi Annelerimizin günü kutlu olsun

 Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş Anneler gününü kutladı.

 Başkan Güneş, "Yüce dinimizin 'Cennet anaların ayakları altındadır.' ifadeleri ile kutsallıkları belirtilen en kıymetli varlıklarımız, her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. Devletimiz, toplum hayatının temel direği olan annelerimizin toplumda hak ettiği yeri alması, her alanda eşit haklara sahip olabilmesi, yaşam şartlarının iyileştirilmesi, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri içi gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. Bizlerde sadece bu günde değil, yılın her gününde annelerimizi mutlu etmek, yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu düşüncelerle, başta şehit ve gazi annelerimiz ile engelli çocuk büyüten fedakâr annelerimizin olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum" diye konuştu.

 

 

Onlar sevgi, hoşgörü ve şefkatin timsali

 

MHP İl Başkanı İlhan Kaya, yayınladığı mesajıyla Anneler günü kutladı.

 Kaya, "Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek insandır. Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğu tabiatındaki sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren başta şehit annelerimiz olmak üzere annelerimizin 'Anneler Günü'nü kutluyor, hepsini saygı, minnet ve şükranlarımla selamlıyorum" ifadelerinde bulundu.

 

 

Anaların hakkı ödenmez

 

İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Toplumumuzun en temel yapı taşını aileler, ailelerin temellerini de anneler oluşturmaktadır. Annelerimiz, insanın karakterini belirleyen, toplumu şekillendiren toplumun kilit taşıdır. Bizlere sevgi, saygı, hoşgörü, adalet, merhamet ve özveriyi annelerimiz aşılamaktadır. Karşılıksız emek ve şefkatin ve merhamet kaynağı olan annelerimiz, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok payı olan aile ve toplum dinamikleridir. Üzerimizdeki haklarını asla ödeyemeyeceğimiz annelerimiz için bugün; onlara vazgeçilmez varlığımız olduklarını göstermek için bir fırsat günüdür. Bu anlamlı günde, yeryüzündeki tüm bireylerin kalbi, sabrın, affediciliğin, fedakârlığın, sevgi ve saygının timsali annelerimiz için çarpacaktır. Bu önemli ve anlamlı günde, anne olma mutluluğunu ve onurunu yaşayan tüm annelerin “Anneler Günü’nü” kutluyor, milletçe sağlık, mutluluk ve huzur içinde nice anneler gününe birlik ve beraberlik içinde ulaşmamızı temenni ediyorum" ifadelerinde bulundu.

 

 

İyi ki varsınız

 

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, Anneler gününü kutladığı mesajında; "Biliyoruz ki her çocuk annesinin hayal gücü. Annelerimiz ne kadar mutlu ve huzurlu olurlarsa geleceğimiz için o denli güzel hayaller kuracaklar, o hayalleri gerçekleştirecek nesiller yetiştirecekler. Bugün yarın ve daima annelerimizin yanında olacağımızı, sevgi, şefkat, bağlılık ve merhametlerinin karşılığını ödeyemeyecek olsak da mutluluk ve huzurları için çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgularken başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü bir kez daha kutluyorum. İyi ki varsınız..." dedi.

 

 

Başkan Çiftçi'den Anneler Günü kutlama mesajı

 

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Belediye Başkanı Çiftçi mesajında; “Başımızın tacı, kalplerimizin ilacı, yuvalarımızın mimarı başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, her birini ayrı ayrı sevgi, saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum“ diyerek tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

 

Hayattaki ilk öğretmenimiz Analarımızın günü kutlu olsun

 

Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, hayattaki ilk öğretmenimiz tüm Annelerin gününü kutladı.

Gülen, "Daha doğmadan çocuklarına besledikleri şefkatle hayattaki ilk dostumuz, ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan annelerimizin yüreklerinde taşıdıkları sevgiyi tarif etmek ve verdikleri emeklerin hakkını ödemek mümkün değildir. Bu nedenle onlar için ne yapsak azdır. Bizler de en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi ve saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, zor günlerini ve tüm güzellikleri onlarla paylaşabilmeliyiz. Bizlerin sevgi dolu yaklaşımları onların en büyük mutluluğu olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle benzersiz ve karşılıksız sevginin, sabrın, hoşgörünün en masum ve en temiz duygularla buluştuğu annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, başta en değerli varlıkları olan evlâtlarını vatanımızın bekası için adayan şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

 

 

Analara sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum

 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, "Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, bizleri yetiştirmek için her türlü güçlüğe katlanan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzellik adına her ne varsa gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil; hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri daima göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla dünyanın en kutsi vazifesini yerine getiren başta elleri öpülesi annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öperek Anneler Günü'nü en samimi duygularımla kutluyor; sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum" dedi.

 

 

Hayatta en yürekli sığınağımız Annelerimiz

 

Türkiye Futbol Federasyonu Nevşehir İl Temsilcisi M. Tolga Karaca, Anneler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "En mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerimizde de sığınağımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Onlara layık evlat olmak, hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmeden, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak hepimizin görevi olmalıdır. Türk Milleti'nin en zor zamanlarında, nice kahramanlık destanlarında fedakarlık gösteren annelerin, şehit annelerinin, huzurevlerinde bizlere emanet edilen annelerimizin, ayrıca, ülkemizin içerisinde bulunduğu salgın hastalıkta, ailelerinden ayrı kalarak özveriyle çalışan özellikle sağlık çalışanı annelerin 'Anneler Günü'nü kutluyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi ise rahmet ve minnetle yad ediyorum" diye konuştu.

 

 

İnsanlık tarihinin çelişmediği tek nokta “Anne sevgisi”dir

 

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Annelerimizin hayır dualarına en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüreklerimizi sızlatan ana kokusunun hasretiyle tüm annelerimizin ellerinden öperiz" diyerek başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutladı.

 

İl Temsilcisi Turgay Çetin,  açıklamasında şunları ifade etti:

"Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Kaç geceler bana ninni söylerdi

Hasta olunca oydu başucumda bekleyen

 Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemen

 Alır kucağına okşardı, saçlarımı öperdi.

 Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar

 Şimdi ne o dünkü çocuk ne de o masal kaldı.

 

Ümit Yaşar Oğuzcan’ın da dediği gibi “ana” başkadır. “Ana” yoksa başını okşayacak, gece ninniler masallar söyleyecek kimsen olmaz, öksüzdür her tarafın. Sözlüklerde “anne sevgisinin” tarifi yalın kalır. Bizler biçare iken, cennet ayaklarının altında olan analarımızın mertebe-i kemaline ulaşmak ne mümkün. Kültürümüzde annelere verilen değer nedeniyle yaşadığımız topraklara “Anadolu” deriz.  Bizi yaşatan, büyüten, doyuran, barındıran topraklar gibidir ana… Diğer bir adı berekettir Anadolu’nun, tıpkı yüreklerimizde karşılıksız sevginin şartsız merhametin adının “ana” olması gibi.

 

Nice yiğitler doğuran analarımızın fedakarlıkları sayesinde vatan toprağında özgürce yaşarız, bayrağımız ezan seslerinin arşa yükseldiği semalarda özgürce dalgalanır.  Kılına zarar gelse dünyaları yakan analarımız, söz konusu vatan olunca kınalı kuzularını bağrına taş basarak yollar vatan görevine. Bilinmez ki, vatan hainlerinin kahpe kurşununa evlatlarını feda etmiş analarımızın yaşadığı acı ne dayanılmaz, duyduğu özlem tarifsizdir. Ondan dolayı, annesini kaybeden yavrular öksüz olurken, yavrusunu kaybeden anneleri hiçbir kelime tanımlayamaz. 

 

Evleri yuvaya dönüştüren, toprakları nimet yapan annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Huzur bulduğumuz, şefkatine sığındığımız yüreklerinden beslenerek, şifa buluruz.  Dara düştüğümüzde herkes kapısını kapatsa, tek analarımızın kapısı kilitsizdir bize. 

 

Ne acıdır ki, hayat telaşı içinde zaman zaman ihmal ettiğimiz annelerimizin hayatımızdaki yerini, onları kaybettiğimiz zaman anlıyoruz. Bu yüzden annelerimiz hayatta iken kıymetlerini bilmek, ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir. Dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçerken, bu sene de belki annelerimizden uzak bir anneler gününü yaşayacağız. Verilen mücadele neticesinde er ya da geç onların ellerinden öpeceğimiz, sevgiyle sarılacağımız günler gelecektir. 

 

Türkiye Kamu-Sen olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. İnsanlığın kurtuluşunun anne sevgisini ve ana yüreğini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz. Annelerimizin hayır dualarına en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüreklerimizi sızlatan ana kokusunun hasretiyle tüm annelerimizin ellerinden öperiz. "

 

Annelerimiz sonsuz sevgi ve tarifsiz fedakarlığın karşılığı

 

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Anneler günü mesajında; "Sonsuz sevgi, eşsiz şefkat ve tarifsiz fedakarlığın karşılığı olan, her daim iyi dilekleri ile en büyük destekçimiz annelerimiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere bugün aramızda olmayan annelerimize rahmet diler; şehit ve gazi annesi büyüklerimizin önlerinde saygıyla eğilir, tüm Anne ve Anne adaylarının Anneler Günü'nü kutlarım" ifadelerinde bulundu.

 

 

Anneler gününüz kutlu olsun

 

NEVŞEHİR( MHA) CHP Nevşehir Merkez İlçe eski yönetim kurulu üyesi Taylan Şimşek, karşılıksız sevginin sembolü olan Annelerin gününü kutlarken, "Karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur annelik... Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir. Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi de yoktur. Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir. Koşulsuz sevgi ve sorumluluklarının karşılığında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir" diye konuştu.

 

 

En kıymetli hazinemiz Annemiz

 

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftci, Sevginin, şefkatin, merhametin sembolü, çocuklarının mutluluğu ve başarısı için her türlü zorluğu göze alan annelerin, güçlü millet yapımızın hissi, ahlaki, insani temsilcisi ve teminatı, benliğimizin mimarı, en kıymeti hazinemiz olduğuna dikkat çekti.

 

Çiftci, "Karşılıksız ve şartsız sevgiye, fedakârlığa, insanı insan yapan tüm değerlere sahip annelik, en kutsal görevlerden biridir. Anne, ailenin temel direği, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakârlığın, iyiliğin, şefkatin, en temiz ve en masum duyguların simgesidir. Çocuklarını iyi ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilmek için büyük fedakârlık gösteren anneler, yarınların güçlü temellerini de atmaktadır. Güçlü toplumun çekirdeği olan ailenin temel dayanağı ve direği annedir. Anne güçlü olursa aile, aile güçlü olursa toplum ve millet güçlü olur. Annelerin duyarlılığını gözetmeyen hiçbir çare ve çözüm, insanlığa hizmet edemez, etmemiştir. Anne sevgisi, belli kalıplara sığmayan yüce bir sevgidir. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz için ne yapsak azdır, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeli; ömrümüzün sonuna kadar onları baş tacı etmeli, evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatmalıyız. Annelerimize sevgimizi her fırsatta göstermeli, onlara karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Onların ne kadar kıymetli olduklarını, kendilerine daima hissettirmeliyiz. Günümüzde, kapitalist sistemin tüketim kültürünün aparatı kılınan özel gün anlayışının ötesinde, hayatımıza belirleyici dokunuşlar yapan annelerimize, tek bir günle sınırlandırarak değil, zamanın üstünde bir paye ile kıymet vermeliyiz. Hayatımızın her anında emek veren annelerimizin çalışma hayatında çalışma şartlarının iyileştirilmesi, anneliklerini örselemeyen haklarla donatılması için mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki, aile kurumunu göz ardı etmek, sadece aileyi değil tüm toplumu tahrip edecektir. Eğitim-Bir-Sen olarak, hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıkları bize güç veren, varlığımızın gerçek mimarı bütün annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyoruz" dedi.

 

Annelerimizi yürekten kutluyoruz  

NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, Anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  

Şefkat, merhamet ve iyilik pınarı Annelerin günlerini yürekten kutladıklarını söyleyen Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, "İnsanlığın şefkat, merhamet ve iyilik pınarı olan tüm annelerimizin Anneler Gününü yürekten kutluyoruz. Hayatta olan annelerimize sağlıklı, sıhhatli, hayırlı bir ömür dilerken, ahiret yurduna göçmüş annelerimize cenabı haktan rahmet diliyorum" dedi. 

Varlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren Annelerimizin günü kutlu olsun  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, "Varlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz için bitmez tükenmez söylenebilecek sözler. Annem, tüm annelerimiz;  canımız, canımızdan öte, dünyaya açılan ruh pencerelerimiz. Anne demek; sevginin en saf ve karşılıksız halinin tezahür etmesi, dünyadaki tüm güzelliklerin tek kelimeyle ifade edilebilmesi demek. Sevgi, şefkat ve merhamet dolu yürekleri ile dünya ile aramızdaki en büyük bağımız olan değerli annelerimizin “Anneler Günü” kutlu olsun. Annelik, dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur. Anneliği en mukaddes ve hürmete en layık değer olarak gören bir inancın ve "ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz" diyerek yetiştirilen bir kültürün mensupları olan bizler, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında emeği olan varlık sebebimiz, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi annelerimize sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz" diyerek Anneler Gününü kutladı.  

07 May 2022 - 16:42 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kapadokya Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kapadokya Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kapadokya Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kapadokya Haber değil haberi geçen ajanstır.